NEWS

BURN Residency: MissBerry - Zážitky z Ibizy

Stovky začínajúcich DJs posielali svoje súťažné sety, ale jej sa podarilo preraziť. DJ Missberry si splnila jeden zo svojich snov a na konci mája odletela na Ibizu reprezentovať Slovensko v medzinárodnej súťaži pre talentovaných DJs, #BURN Residency. Nemohli sme si nechať ujsť šancu opýtať po jej návrate späť do SR, aké to je dostať sa priamo do epicentra skvelej muziky a čo všetko na Ibize zažila?
Q: Nedávno si sa vrátila z bootcampu na Ibize. Aký to bol zážitok?
A: Týždeň pred odchodom do bootcampu to bolo pre mňa viac o nervozite, ale ako som už sedela v lietadle do Barcelony, kde som mala prestup, všetka nervozita opadla. Veľmi mi v tom pomohli aj povzbudivé slová od známych aj neznámych na mojej fanpage. Teraz s odstupom času viem, že to bol zážitok na celý život. Odniesla som si odtiaľ priateľstvá, ku ktorým by som za normálnych okolností neprišla, veľa zážitkov a mala som možnosť stretnúť sa so známymi ľuďmi.

Q: V súťaži si sa stretla s dvadsať päťkou ďalších DJs zo všetkých kútov sveta. Aký boli a aká panovala atmosféra?
A: Na hotel som dorazila večer, kde ma pri podpisovaní papierov „prepadla“ skupina cca 8 DJs, ktorí prišli skôr. Bolo to strašne milé, hneď na mňa vyštartovali s otázkami kto som, odkiaľ som atď. Vôbec som necítila konkurenciu. Medzi nimi bola už aj moja úžasná spolubývajúca, ktorá bola pre mňa ďalším milým prekvapením. Ostatných ľudí som stretla až druhý deň na raňajkách a na prvom oficiálnom stretnutí. Zo začiatku to bolo zvláštne vidieť všetkých DJs pokope, už prišli aj obavy a strach ale postupne ako sme sa začali zoznamovať, všetko to negatívne išlo bokom. Keď prišli na rad dni hrania, všetci sme si fandili, tancovali, tlieskali a to už bola skvelá atmosféra. Po minulé roky trvalo prvé kolo týždeň, teraz to boli v podstate len 4 dni zaplnené programom od rána do večera. Preto mi je trošku ľúto, že pri tom nabitom programe som sa nestihla s niektorými ľuďmi viac spoznať. Každopádne ma teší, že sme zostali v kontakte.Q: O aký najlepší moment súťaže by si sa s nami chcela obzvlášť podeliť? Zažila si niečo, o čom budeš navždy rozprávať kamarátom?
A: Jednoznačne to bol moment počas môjho hrania pred porotou, keď si hlavný mentor prišiel osobne pozrieť názvy dvoch trackov lebo ich nemohol nájsť cez shazam a potom mi povedal, že to bolo „perfect“. Vtedy som bola nervózna, lebo som nevedela, prečo práve mne stojí za chrbtom. Ďalší úžasný moment, keď mi po hraní ešte cez pult prišiel pobozkať ruky spolusúťažiaci DJ z Brazílie zato, čo som zahrala. Bol to pre mňa silný moment.

Q: Ako sa ti páčili mentori? Padol ti nejaký z nich zvlášť do oka?
A: Neviem ako to hlavný mentor súťaže Philipp Straub robí, ale aj keď sa v podstate stále usmieva, vzbudzuje pri tom veľký rešpekt a to mi je sympatické.Q: Je nejaká pesnička nebo mix, ktorý ti bude BURN Residency pripomínať?
A: Určite to budú tracky, ktoré som tam hrala. Zvláštne ale je, že asi týždeň pred bootcampom som počúvala dokola jeden track, pre mňa veľmi ukľudňujúci, v deepovej verzii. Tam ho zahrala DJka z Litvy v techno verzii. Ten mi už bude vždy pripomínať BURN Residency.

Q: Čo si si z BURN Residency odniesla? Prišiel behom tvojho pobytu na Ibize nejaký zlomový moment, impulz skúsiť niečo inak?
A: Aj keď som sa nedostala do ďalšieho kola, to, prečo som tam išla, som si splnila. A to po technickej a hudobnej stránke, za ktoré som dostala veľmi pozitívny feedback od hlavného mentora.

Q: S odstupom niekoľkých týždňov po návrate, dokážeš povedať aké tri veci či vlastnosti môžu byť v BURN Residency zásadné?
A: Samozrejme dobrý výber hudby a technické zručnosti v mixovaní, byť si sebaistý a zároveň byť kolegiálny – tímový hráč, ale hlavne byť sám sebou.

Q: Prečo by si odporučila ostatným začínajúcim DJs sa do súťaže prihlásiť?
A: Pretože je to veľká príležitosť posunúť sa ďalej a spoznať veľa zaujímavých ľudí. Nič tým nestratia, môžu len získať. Nikdy neviete, kto si vás všimne a s kým sa spoznáte.

Q: A nakoniec, podel sa s nami, na čom teraz pracuješ, alebo kde ťa v najbližšej dobe bude možné stretnúť za mixpultom?
A: Okrem hraní, ktoré ma čakajú na domácej pôde, sa veľmi teším na open-air pri hlavnom meste Estónska, kde budem hrať už 22. 06. 2017. A v septembri, ako každý rok, ideme na dovolenku na Ibizu, kde sa dúfam stretnem už s poslednými tromi finalistami.

 • Missberry b2b André Tribale @ Gat Electra On Boat 2018

  André Tribale spolu s Missberry boli headlineri na siedmom ročníku párty Gat Electra On Boat. Exkluzívna plavba loďou na Vranovskej priehrade bola nezabudnuteľná. Lineup s 6 x DJs + live SAX Filip Markes a afterparty na lodi po zakotvení, vytvoril nezabudnuteľnú párty na ktorú budeme dlho spomínať.

 • Missberry b2b Andre Tribale @ Regal Terasa Piešťany

  Po veľmi dlhom čase sa André Tribale a Missberry od-prezentovali na domácej pôde. Spojenie skvelej hudby s príjemným prostredím terasy na brehu rieky Váh v Piešťanoch, kde si môžete pochutnať na špecialitách Regal Burger.

 • Soullive Studio Moskva (Rusko) - Missberry b2b Andre Tribale (Slovakia)

  Ďalší úspech má na konte dvojica André Tribale b2b Missberry. 28 Apríla 2018 boli hostami v Moskovskom rádiu SOULLIVEFM.COM kde odohrali takmer 2 hodinový b2b set.

 • Missberry @ Praha, Február 2018 - U Bukanýra + John Reed Fitness

  Missberry spolu s André Tribale vo Februári 2018 zavítali do Prahy, hlavného mesta Českej republiky. 2.2.2018 zahrali v John Reed Fitness a neskôr v známom houseboate U Bukanýra 3 hodinový b2b set.

 • Missberry a September 2017 na Ibize - hranie v Ibiza Global Radio / TV pre Miguel Garji a v ES Vive Clube

  Popri stretnutiam s priateľmi a užívaním si dovolenky na prekrásnom ostrove Ibiza, zábavy na parties v Sankeys, Destino, Privilege, Heart, zahrala v Es Vive clube a v Ibiza Global Rádio / TV pre Miguel Garji v relácii Deep Fusion 124bpms.

 • Missberry na festivale v Estónsku

  Leto 2017 je plné prekvapení, zaujímavých ponúk a príležitostí. Po Burn Residency 2017 na ostrove Ibiza, som sa spolu s André Tribale bola hudobne odprezentovať v Estónsku.